Z jakimi problemami najczęściej zgłaszamy się do stomatologa?

288
Z jakimi problemami najczęściej zgłaszamy się do stomatologa?

Lekarz stomatolog lub lekarz dentysta to specjalista zajmujący się profesjonalnym leczeniem zębów – to do niego wybieramy się, gdy chcemy sprawdzić stan zdrowia jamy ustnej. Niestety część osób zwleka z wizytą w gabinecie dentystycznym, gdyż sądzi, iż nie jest ona potrzebna wtedy, gdy nie pojawiają się żadne niepokojące objawy. Okazuje się jednak, że wiele schorzeń i długotrwałego leczenia można by uniknąć przy systematycznych kontrolach. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jakie są najczęstsze przyczyny wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Kiedy pacjenci zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego?

Najczęstszym problemem, z którym pacjenci zgłaszają się do dentysty, jest oczywiście ból zęba – zazwyczaj pojawia się on w wyniku długotrwałego działania próchnicy powodującej nieestetyczne ubytki. Ból może być również następstwem zapalenia lub choroby dziąseł, urazu mechanicznego, czy też rozwijającego się ropnia. Pierwsze oznaki świadczące o owych przypadłościach to krwawienie pojawiające się w trakcie szczotkowania, nadmierna wrażliwość na dotyk, zimno i ciepło. Jest to odpowiedni moment, by udać się z wizytą do lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie i wskaże sposoby na poprawę higieny jamy ustnej. Warto pamiętać o tym, by jak najszybciej zapobiegać dalszemu postępowaniu istniejących dolegliwości, gdyż mogą pogłębiać się one z czasem i prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.

Wizyta u stomatologa – jak wybrać profesjonalistę?

Chociaż wizyta u stomatologa może budzić obawy wśród osób unikających gabinetu dentystycznego, w pewnym momencie może okazać się, że jest ona konieczna, a dalsze odwlekanie jej w czasie przysporzy więcej zmartwień. Jeżeli szukają Państwo specjalisty, którego wyróżnia szczególna troska o zdrowie i komfort pacjenta, zapraszamy serdecznie do gabinetu stomatologicznego w Warszawie – Targówku. Zajmujemy się leczeniem zachowawczym pacjentów (również tych najmłodszych), przeprowadzamy zabiegi z zakresu ortodoncji, stomatologii estetycznej, protetyki, endodoncji, oraz chirurgii. Oferujemy kompleksową i miłą obsługę, a także najwyższy standard leczenia.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)